„Działajmy razem ! ” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbywają się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest firma Facebook, natomiast Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest zainicjowanie dyskusji na temat bezpieczeństwa w internecie oraz promocja działań na rzecz pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy.

Organizatorzy Dnia Bezpiecznego Internetu każdego roku ogłaszają konkurs na najlepszą inicjatywę lokalną promującą bezpieczne korzystanie z internetu. Do wszystkich inicjatorów lokalnych działań przesłane zostaną pakiety edukacyjne, a najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodami przekazanymi przez organizatorów i partnerów DBI.

Głównym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja zorganizowana dla nauczycieli oraz specjalistów pracujących z dziećmi poświęcona zagadnieniom pozytywnych aspektów internetu. Odbędzie się ona 9 lutego w warszawskim Multikinie Złote Tarasy. Organizatorzy będą chcieli zwrócić uwagę na fakt, że każda osoba korzystająca z internetu ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Ponadto otwarta zostanie dyskusja nt. potencjału internetu, który najmłodsi mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.

Wiecej na temt obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu znadziejcie na stronie http://saferinternet.pl

Znalezione obrazy dla zapytania: dzień bezpiecznego internetu 2021 hasło
Skip to content