W dniach 18 marca 2021 uczniowie klasy III oraz 23 marca 2021 uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w ramach działalności nowo powstałego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Zajęcia w oparciu o książkę Anny Willlman pod tytułem „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”  poświęcone zostały porównaniu przygotowań i obchodów świąt Wielkanocnych w dawnych i teraźniejszych czasach. Oprócz pogadanki na temat przygotowywania się do nadchodzących świąt, dzieci dowiedziały się czym była bezdymna niedziela, co kryje się pod pojęciem wielkanocny agnusek, skąd pochodzą baby i z czym związana jest ich nazwa, a także co to za zwyczaj o nazwie Siuda Baba. Stanęły także przed zadaniem mającym na celu rozpoznanie z przygotowanych ilustracji wydarzenia oraz prawidłowego go uszeregowania (Niedziela Palmowa, święcenie pokarmów, Niedziela Wielkanocna, Lany Poniedziałek). Po pogadance nadszedł czas na wykonanie prac manualnych. Z przygotowanych materiałów dzieci wykonywały baranki i króliczki wielkanocne.

Na zakończenie zajęć bibliotekarka złożyła dzieciom wielkanocne życzenia i uczniom z klasy III rozdała zajączkowe podarki w postaci czekolad, gdyż tylko z tymi uczniami zdążyła się spotkać przed przejściem na nauczanie zdalne. Uczniowie klasy II swoje podarki otrzymają w momencie powrotu do szkoły.

Klubowicze z klasy III

W obu zajęciach udział wzięło łącznie 14 dzieci. W związku z przejściem dzieci na nauczanie zdalne zajęcia z uczniami z klasy II odbyły się poprzez platformę wideo ZOOM.

Spotkanie on – line z klubowiczami z klasy II

Zajęcia przeprowadziła Anna Ciszewska.

Skip to content