Dnia 24.02.2023 o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie odbyło się, pierwsze w tym roku kalendarzowym, spotkanie w ramach akcji “Czytelnicze piąteczki dla dzieci z zeróweczki” dedykowane dzieciom z Oddziału Przedszkolnego z wyżej wymienionej placówki.

            W ramach akcji dzieciom odczytana została przez bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej filii Woźnice pięknie ilustrowana książka Ellen DeLange pod tytułem “Przyjaciel na zawsze”. To wzruszająca opowieść o pokrzepiającej sile przyjaźni, która nigdy się nie kończy. Historia o empatii, trosce i radości płynącej ze wspólnie spędzanego czasu, ale także o smutku, jaki wywołuje strata bliskiej osoby. Książka dostępna dla czytelników naszej biblioteki 🙂

           

Po wysłuchaniu utworu dzieci stworzyły parce plastyczne do tekstu, które można oglądać na wystawce w Domu Kultury w Woźnicach. Na zakończenie nie zabrakło słodkich niespodzianek dla wszystkich uczestników spotkania.

           

Organizatorkami zajęć były Anna Ciszewska – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej filii Woźnice oraz Zofia Rokojżo wychowawczyni z Oddziału Przedszkolnego.

            Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 24 marca 2023 roku na godzinę 11:00.

Skip to content