Dnia 05.05.2023 roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Mikołajkach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Klub Poezji poświęcone Noblistce Wisławie Szymborskiej, która została ogłoszona patronką literacką 2023 roku.

Na początku przedstawicielka Klubu Kasia Włodarska powitała przybyłych gości i poprosiła panią Łarysę Kamińską, aby przybliżyła wszystkim sylwetkę Wisławy Szymborskiej i przedstawiła jej krótki życiorys.

Potem członkowie Mikołajskiego Klubu Poezji ( Kasia Włodarska, Krysia Głodek, Ela Borko i Wiesia Jaksim ) recytowali wybrane przez siebie wiersze Noblistki.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był koncert poezji śpiewanej „Balladowo i romantycznie” w wykonaniu Kuby Michalskiego ( kompozytora, autora tekstów i wokalisty, który nagrał 5 albumów z zespołem „Cotton Cat” i 5 albumów solowych ).

Przepięknie i nostalgicznie zaśpiewał piosenki z własną muzyką do słów wybitnych polskich poetów: Szymborskiej, Mickiewicza, Norwida, Asnyka, Staffa, Leśmiana i Tuwima. W repertuarze nie zabrakło też nastrojowych utworów Leonarda Cohena, które publiczność wykonała razem z solistą.

Na zakończenie Ula Mamajek podziękowała za niepowtarzalny recital, który przeniósł słuchaczy do czasów młodości i dostarczył im wielu pozytywnych przeżyć oraz niezapomnianych wzruszeń. Na pamiątkę wręczyła artyście drobny upominek.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że przygotowany na ten magiczny wieczór repertuar był duchową ucztą, którą każdy długo będzie przechowywał w swoim sercu.

Po koncercie odbyło się kameralne spotkanie przy kawie i cieście, które stało się okazją do dyskusji o poezji, muzyce, zainteresowaniach, planach na przyszłość, życiu i wychowaniu młodzieży.

Goście bawili się znakomicie i już czekają na kolejne imprezy organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Mikołajkach.

Tekst napisała: Katarzyna Włodarska

Skip to content