Dnia 27.04.2022 o godzinie 10:40 uczniowie z klasy IV oraz 28.04.2022 o godzinie 8:30 uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej w Woźnicach spotkali się w bibliotece, aby uczcić rocznicę powstania w getcie warszawskim w ramach Akcji Żonkile.

            Głównym celem warsztatów było kształtowanie postaw empatycznych, nauka rozmowy na trudne tematy oraz udzielenie przestrzeni do rozmowy o emocjach.

            Zajęcia odbyły się w oparciu o odtworzone podczas zajęć słuchowisko autorstwa Pawła Beręsewicza “Strasznie, strasznie” czytane przez Andrzeja Piasecznego. “Strasznie strasznie” to poruszająca, pełna miłości historia relacji ojca i synka, których życie niemal z dnia na dzień ulega całkowitej zmianie. Opowiadanie skierowane jest do dzieci w wieku 6-9 lat.

            Po wysłuchaniu klubowicze mieli okazję wypowiedzieć się na temat emocji wywołanych podczas słuchania. Kolejnym etapem było wypełnienie kart pracy na temat emocji towarzyszących bohaterom w różnych sytuacjach. Klubowicze mieli za zadanie przyjrzeć się rysunkom po lewej stronie przedstawiającym synka wyrażającego radość, smutek, strach i zdziwienie i połączyć z daną sytuacją. Bibliotekarka zaznaczyła, że do każdej scenki może być przypisanych kilka emocji. Uczniowie bardzo chętnie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Bibliotekarka podkreśliła, że każdemu z nas mogą towarzyszyć w danych sytuacjach inne emocje, co jest bardzo normalnym zjawiskiem. Następnie dzieci zaproszone zostały do wykonania papierowych żonkili – symbola Akcji.

            Wspólnymi zdjęciami i podziękowaniami za aktywnie spędzony czas kończyliśmy spotkania.

            Udział w zajęciach łącznie wzięło 12 klubowiczów.

Skip to content