Reklama

MIKOŁAJSKI UNIWERSYTET III WIEKU

Zawartość:

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

TERMINARZ ZAJĘĆ

OGŁOSZENIA STAŁE

Z DZIAŁALNOŚCI UNIWERSYTETU

GALERIA

STATUT STOWARZYSZENIA

 

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE


 

 

 

15 lipca 2018 r.

Z ostatniej chwili! Posiadamy 1 wolne miejsce na wycieczkę. Chętnych prosimy o zgłoszenia.

Zarząd MUTW informuje, że organizujemy wycieczkę na Dolny Śląsk w okresie 15-23 września 2018 r. W programie: Wrocław (dwa noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją), Wałbrzych (zamek Książ), Karpacz (sześć noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją), Praga, Drezno.

Koszt wycieczki: 1130 zł (tysiąc sto trzydzieści złotych)


 

 

 

5 lipca 2018 r.

W niedzielę, 8 lipca 2018 r., o godzinie 11:00 odbędzie się kiermasz ciast domowych organizowany w trzeci dzień obchodów święta naszego miasta. Panie, które pieką te smakołyki proszone są o dostarczenie ich w godzinach 10:00 - 10:30 do białego namiotu na Placu Wolności. Z góry serdecznie dziękujemy za udział!


 

 

 

4 lipca 2018 r.

21 czerwca Mikołajski Uniwersytet III Wieku zakończył rok akademicki 2017/2018.

Na łodzie w Krutyni wsiadły 63 osoby, wśród których można było podziwiać najprawdziwsze nimfy uwieńczone kwieciem łąk, pól i ogrodów.

"Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal..." niosło się po rzece a spotykani turyści otwierali szeroko oczy i buzie, ale ochoczo odpowiadali na pozdrowienia.

Krutynia - z jej tajemniczymi zakolami, bystrą orzeźwiającą wodą i fantastycznymi tworami natury oraz przecudna słoneczna pogoda wprawiły studentów w euforię. Wszyscy mieliśmy po "naście" lat i kończyliśmy zajęcia szkolne.

Szkoda, że kołysanie wśród fal trwało tylko godzinę. Ale czekało jeszcze ognisko oraz "tańce, hulanki i swawole" na leśnej polanie.

Niektórzy zdobyli nagrody za udział w zawodach sportowych, inni - stracili głos po wielogodzinnym śpiewaniu, ale wszyscy szczęśliwi, odprężeni, odmłodzeni i usatysfakcjonowani wróciliśmy do Mikołajek. (Zdążyliśmy przed burzą).

Jest przecudnie móc kolejny rok zaśpiewać - "lato, lato, lato czeka..."

 

Galeria: http://utw.mikolajki.red/2018/07/04/do-widzenia-wam-canto-cantare/


 

 

 

1 maja 2018

Kolejny raz zorganizowaliśmy kiermasz ciast domowych. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem. Do zakupu pysznych ciast zachęcał partner Radia Zet.

Majówka 2018Majówka 2018Majówka 2018Majówka 2018

Wszystkim Paniom, które dostarczyły na kiermasz wspaniałe słodkie przysmaki, bardzo, bardzo dziękujemy.

Podziękowania składamy Panu Dyrektorowi i pracownikom CK "KŁOBUK" za pomoc w zorganizowaniu majówkowego kiermaszu.

Zarząd MUTW

II WERNISAŻ MALARSKI

pod nazwą "Między niebem a ziemią"

2 marca 2018 r. w sali wystawowej Centrum Kultury "KŁOBUK" o godzinie 18:00 miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mała sala zmieniła się w prawdziwą galerię przepełnioną najlepszymi pracami autorstwa słuchaczy Wydziału Sztuki Uniwersytetu III Wieku.

Wystawę tworzy kilkadziesiąt wyjątkowych rysunków i obrazów - portretów, martwych natur, pejzaży i abstrakcji wykonanych w różnych stylach i technikach, od ołówka po akwarelę.

Zaproszonych gości, przyjaciół i sponsorów powitała serdecznie organizator z ramienia Uniwersytetu III Wieku Pani Kazimiera Dąbrowska oraz opiekun wystawy Pan Paweł Gryka. Gościem honorowym był Burmistrz Miasta Mikołajki.

Tuż po przekroczeniu progu sali czeka nas prawdziwa podróż "Między niebem a ziemią". Każdy obraz przedstawia inną historię, przekazuje odmienne emocje i jest jedyny w swoim rodzaju. Prace łączy niesamowite spektrum barw będące dla oczu prawdziwą ucztą.

Po nasyceniu się sztuką, goście wystawy zostali zaproszeni na smakowity poczęstunek oraz lampkę wina. W trakcie spotkania można było porozmawiać z autorami prac.

Nastrojowa atmosfera zachęcała do refleksji, wymiany myśli i wrażeń. Czas upłynął niepostrzeżenie, żal było wracać do zimowej rzeczywistości. Najpełniej urok wieczoru oddają autorefleksje uczestniczki wystawy wyrażone w formie wiersza Pani Krystyny Ewy Głodek.

Wystawa czynna jest codziennie do 2 kwietnia. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Zapraszamy!

Autor recenzji:
Urszula Adamus

Mikołajski Dom Kultury, wieczór zimowy,
tu w galerii zaledwie cztery ściany,
miejsca mało, zbyt mało by pomieścić
świat na płótnach utrzymany.

"Między niebem a ziemią" chwile zatrzymane,
świat zewnętrzny z wewnętrznym tu się splata,
na obrazach wszystko to jest wymieszane,
wewnętrzna introspekcja z postrzeganiem światła.

Każdy obraz nam duszę przenosi
w barw poezję, która świat ten zmienia
w grę kolorów, w grę światła i cienia,
w osobistą kreację, w akt tworzenia.

Mgnień ulotnych co zastygły w locie,
na obrazach w emocji przelane,
które może do życia tylko wskrzesić
widz, kiedy są kontemplowane...

Na pejzażach niebo, woda, ziemia,
w aktach piękno zawarte jest i gracja,
w nich oddany odwieczny nad tym światem
zachwyt i autorska oddana jest interpretacja.

Krystyna Ewa Głodek

Dyżury zarządu

Dyżury zarządu MUTW odbywają się
w każdą środę od godziny 9:00 do 11:00
w Pracowni Orange
w Centrum Kultury "KŁOBUK"

OGŁOSZENIA STAŁE

 

Informacja

Zarząd MUTW informuje, że
od 1 sierpnia 2017 r.
zmieniła się cena korzystania z basenu w Hotelu Gołębiewskim
i wynosi ona 20 złotych 50 groszy za 2 godziny.

Informacja

Zarząd MUTW informuje, że
istnieje możliwość otrzymania bezpłatnie
Powiatowej Karty Seniora 60+.
Wniosek o wydanie karty należy złożyć
w Starostwie Powiatowym w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A,
od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 w pok. 26.
Zgłoszenie dokonać należy z dowodem osobistym.
Partnerami Programu Powiatowa Karta Seniora 60+ jest obecnie
29 podmiotów gospodarczych.

Informacja

Zarząd MUTW informuje, że
z zajęć ulgowych na basenie mogą korzystać wyłącznie członkowie Uniwersytetu III Wieku.
Lista członków jest złożona w recepcji Hotelu.
Prosimy członków MUTW o przestrzeganie ustalonych reguł.
Należy się liczyć z prośbą o okazanie legitymacji członkowskiej MUTW.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

ZAJĘCIA I SPOTKANIA 2017-18

 

IMPREZY 2017

 

WYCIECZKI 2017

WYCIECZKA W BIESZCZADY

 

UNIWERSYTECKIE "PRO PUBLICO BONO"

12 sierpnia 2017

Z DZIAŁALNOŚCI UNIWERSYTETU

23 maja 2018 r.

Podsumowanie spotkań Klubu Filmowego

W roku akademickim 2017-18 obejrzeliśmy wspólnie 12 filmów na 12 spotkaniach.

Dziękujemy za uczestnictwo!

 

12 sierpnia 2017 r.

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

Swój rok akademicki rozpoczęli członkowie Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku. W ubiegłą środę seniorzy spotkali się na pokładzie statku Bełdany, gdzie uroczyście zainaugurowano kolejny rok nauki.

MUTW liczy już 136 członków. W tym roku do stowarzyszenia dołączyło 25 nowych żaków. Na studentów czeka cała masa aktywnych zajęć, takich jak np. joga, gimnastyka lecznicza, zajęcia na basenie. Nowością w tym roku będzie zumba dla seniorów, czyli gimnastyka taneczna. W planie zajęć zagości ponownie malarstwo, klub filmowy, zajęcia muzyczne, a także języki obce. Członków mikołajskiego uniwersytetu czeka również cykl wykładów pt. „Prawo dla seniora”.
Seniorzy cenią sobie również podróże. We wrześniu liczna grupa wybrała się na wycieczkę w Bieszczady. Planowany jest już kolejny wyjazd. Tym razem do Teatru Wielkiego w Warszawie na koncert zespołu Mazowsze.
Wakacje to czas odpoczynku, lecz mikołajscy seniorzy i w tym okresie działali pełną parą. W lipcu i sierpniu zorganizowali kiermasz domowych ciast i książek. Zebrane środki pozwoliły m.in. na organizację rozpoczęcia roku akademickiego na statku.
Studenci należący do Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku bardzo chwalą sobie tę formę spędzania wolnego czasu. Mnogość zajęć sprawia, że nie mają czasu na nudę, a bardzo często odkrywają w sobie talenty oraz pasje. To dowód na to, że jesień życia w Mikołajkach potrafi być naprawdę przepełniona atrakcjami.

- M. K.

 

12 sierpnia 2017 r.

Uniwersyteckie "Pro Publico Bono"

Po raz trzeci w tym roku członkowie Stowarzyszenia "Mikołajski Uniwersytet Trzeciego Wieku" zorganizowali "słodki kiermasz".
Impreza "majówkowa" oraz ta z okazji obchodów Dni Mikołajek cieszyła się dużym wzięciem. W przeciągu dwóch godzin sprzedano do ostatniego okruszka wszystkie domowe wypieki. Stoisko taniej książki też wzbudzało zainteresowanie.
Zachęcone powodzeniem zorganizowałyśmy kolejny kiermasz. W dniu 12 sierpnia pracownicy Centrum Kultury "KŁOBUK" (którym serdecznie dziękujemy za pomoc), rozstawili biały namiot, w którym rozłożone ciasta przyciągały wzrok oraz drażniły węch pięknym zapachem, smakowitym wyglądem i różnorodnością. Mimo woli ciekła ślinka, kiedy uśmiechały się ze stołów serniki, jabłeczniki, różne ciasta czekoladowe, z rabarbarem, ze śliwkami i innymi owocami. Oprócz ciast oferowano również tanią książkę.
Dodatkową atrakcją kiermaszu była wystawa obrazów członkiń sekcji malarskiej prowadzonej przez pana Pawła Grykę. Prace naszych Pań budziły szczere zainteresowanie.
Podkreślamy, że nasze Panie dobrowolnie przygotowały wszystkie wspaniałe ciasta, a dochód z "kiermaszowej akcji" wykorzystamy "ku dobru ogólnemu naszych studentów".
Sierpniowy kiermasz domowych wypieków wspomogli sponsorzy, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, za zrozumienie i za okazaną naszemu Stowarzyszeniu sympatię.
Szczególne podziękowania przekazujemy Paniom, które kolejny raz poświęciły swój czas i dzielnie przez kilka godzin prowadziły handel oraz zachęcały do kupowania książek. Dzięki ich czarowi dochód był "imponujący".
Okazuje się więc, że mimo wakacji Mikołajski Uniwersytet III Wieku nie spoczywa na laurach ani nie wyjechał na Majorkę, tylko prężnie pracuje angażując swoich członków do różnych akcji, zachęcając do udziału w koncertach, spotkaniach i imprezach, by letni czas też miał wiele uroków i sprawiał, że każdy dzień jest radosny i pełen nieoczekiwanych doznań.

Zdjęcia z kiermaszu można obejrzeć tutaj.

- K. D.

 

11 lipca 2017 r.

Dni Mikołajek 2017

Jak co roku Panie z Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku

raczyły turystów i mieszkańców miasta swoimi przepysznymi wypiekami w centrum Miasta.

Oczywiście specjały cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Oprócz ciast, Panie sprzedawały również książki.

Bardzo dziękujemy Paniom za ich wyśmienite wypieki oraz za pomoc w sprzedaży

 

11 maja 2017 r.

Majówka 2017

Wszystkim Paniom, które przygotowały rozkosze dla podniebienia swoimi przewspaniałymi wypiekami,
Zarząd MUTW składa serdeczne podziękowania.
Pierwszy maja zapisze się sukcesem w działalności naszego Uniwersytetu.
W ciągu czterech godzin uwaga tubylców i licznych turystów zwrócona była

na stoisko Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku,

na którym cieszyły oko wypieki domowe.

Smakołykami tymi obdzielały spragnionych słodyczy panie:

Basia Tytko, Krysia Centlewska i Irenka Dagiel.

Należą się im wyrazy podzięki za sprawną obsługę klientów.
Podkreślamy, że uwagę publiczności przyciągnął występ zespołu "Uśmiech",

któremu patronuje pan Leszek Engwert.

 

15 marca 2017 r.

Podsumowanie spotkań Klubu Filmowego

W roku akademickim 2016-17 obejrzeliśmy wspólnie 10 filmów na 11 spotkaniach.
Oto lista filmów, które razem obejrzeliśmy:

27 września 2016 - "Spectre"
12 października 2016 - "Planeta singli"
27 października 2016 - "Moje córki krowy"
16 listopada 2016 - "Słaba płeć?"
30 listopada 2016 - "Przeminęło z wiatrem" część 1
14 listopada 2016 - "Przeminęło z wiatrem" część 2
4 stycznia 2017 - "Stalowe magnolie"
18 stycznia, film pt. "Zabić drozda"
15 lutego 2017 - "Wyszłam za mąż, zaraz wracam"
15 marca 2017 - "Sposób na blondynkę"

Dziękujemy za uczestnictwo!

 

21 lutego 2017 r.

Wieczór autorski Marii Cudnik

Dnia 17 lutego 2017 roku odbył się wieczór autorski promujący tomik poezji
naszej koleżanki Marii Cudnik pt. "Życia mała garść".
Pod poniższym odnośnikiem obejrzeć można relację fotograficzną z imprezy.
ODNOŚNIK

STATUT STOWARZYSZENIA

POSTANOWIENIA OGÓLNE

Stowarzyszenie "Mikołajski Uniwersytet III Wieku" zwany w dalszej części niniejszego statutu "Stowarzyszeniem" posiada osobowość prawną i działa w ramach obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej porządku prawnego.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Centrum Kultury "Kłobuk" przy ulicy Kolejowej 6.

 

Czytaj dalszy ciąg statutu

fbPixel