Reklama

MIKOŁAJSKI UNIWERSYTET III WIEKU

Ogłoszenia

Zawartość:

TERMINARZ ZAJĘĆ

OGŁOSZENIA

GALERIA

STATUT STOWARZYSZENIA

UWAGA! Zajęcia DANCE LATINO wyjątkowo odbędą się w środę, 15 listopada o godzinie 17:00.

Zarząd MUTW informuje, że organizujemy zabawę katarzynkowa w dniu 23 listopada 2017 r. od godziny 18:00 w restauracji Prohibicja (u Pana Piotra Engwerta). Koszt - 45 złotych od osoby. Zapisy u członków Zarządu do dnia 18 listopada 2017 roku.

Zarząd MUTW organizuje w dniach 16 -17 XI 2017 r. wyjazd do Wilna. Przewidywany koszt wycieczki to 280 zł. Zapisy do dnia 26 X 2017 r. pod numerami telefonów: 883 983 410 oraz 502 260 095.

 

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

Swój rok akademicki rozpoczęli członkowie Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku. W ubiegłą środę seniorzy spotkali się na pokładzie statku Bełdany, gdzie uroczyście zainaugurowano kolejny rok nauki.

MUTW liczy już 136 członków. W tym roku do stowarzyszenia dołączyło 25 nowych żaków. Na studentów czeka cała masa aktywnych zajęć, takich jak np. joga, gimnastyka lecznicza, zajęcia na basenie. Nowością w tym roku będzie zumba dla seniorów, czyli gimnastyka taneczna. W planie zajęć zagości ponownie malarstwo, klub filmowy, zajęcia muzyczne, a także języki obce. Członków mikołajskiego uniwersytetu czeka również cykl wykładów pt. „Prawo dla seniora”.
Seniorzy cenią sobie również podróże. We wrześniu liczna grupa wybrała się na wycieczkę w Bieszczady. Planowany jest już kolejny wyjazd. Tym razem do Teatru Wielkiego w Warszawie na koncert zespołu Mazowsze.
Wakacje to czas odpoczynku, lecz mikołajscy seniorzy i w tym okresie działali pełną parą. W lipcu i sierpniu zorganizowali kiermasz domowych ciast i książek. Zebrane środki pozwoliły m.in. na organizację rozpoczęcia roku akademickiego na statku. 

Studenci należący do Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku bardzo chwalą sobie tę formę spędzania wolnego czasu. Mnogość zajęć sprawia, że nie mają czasu na nudę, a bardzo często odkrywają w sobie talenty oraz pasje. To dowód na to, że jesień życia w Mikołajkach potrafi być naprawdę przepełniona atrakcjami.

OGŁOSZENIA

W dniu 8 października 2017 r. o godzinie 17:00 odbędzie się drugie spotkanie Klubu Filmowego z seansem filmu "Pokot".

Zapraszamy!

Zarząd MUTW informuje, że w dniu 5 X 2017 r. rozpoczyna się cykl wykładów pod nazwą "PRAWO DLA SENIORÓW".

Kolejne spotkania:

12 X, 19 X, 9 XI, 16 XI, 23 XI i 30 XI 2017 r.

OGŁOSZENIE

25 sierpnia 2017

Zarząd MUTW informuje, że
5 lutego 2018 r.
organizujemy wyjazd do Teatru Wielkiego w Warszawie
na koncert zespołu Mazowsze
pod nazwą "Mazowsze - niepodległej. 70 lat Zespołu".
Przewidywany koszt wyjazdu to 180 zł.
Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o zgłaszanie się najpóźniej do 15 września 2017 r.
Telefony do komunikacji:
- 507 479 054
oraz
883 983 410

 

 

Krótki opis ze strony Teatru Wielkiego:

Tym wyjątkowym koncertem Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego uczci setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zainauguruje obchody 70. rocznicy powstania zespołu. Tego wieczoru zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami). Wśród piosenek pojawią się utwory nawiązujące tematycznie do wydarzeń z 1918 roku, ale i największe przeboje „Mazowsza”, do których muzykę stworzył Tadeusz Sygietyński, a słowa opracowała Mira Zimińska-Sygietyńska.

UNIWERSYTECKIE "PRO PUBLICO BONO"

12 sierpnia 2017

Po raz trzeci w tym roku członkowie Stowarzyszenia "Mikołajski Uniwersytet Trzeciego Wieku" zorganizowali "słodki kiermasz".

Impreza "majówkowa" oraz ta z okazji obchodów Dni Mikołajek cieszyła się dużym wzięciem. W przeciągu dwóch godzin sprzedano do ostatniego okruszka wszystkie domowe wypieki. Stoisko taniej książki też wzbudzało zainteresowanie.

Zachęcone powodzeniem zorganizowałyśmy kolejny kiermasz. W dniu 12 sierpnia pracownicy Centrum Kultury "KŁOBUK" (którym serdecznie dziękujemy za pomoc), rozstawili biały namiot, w którym rozłożone ciasta przyciągały wzrok oraz drażniły węch pięknym zapachem, smakowitym wyglądem i różnorodnością. Mimo woli ciekła ślinka, kiedy uśmiechały się ze stołów serniki, jabłeczniki, różne ciasta czekoladowe, z rabarbarem, ze śliwkami i innymi owocami. Oprócz ciast oferowano również tanią książkę.

Dodatkową atrakcją kiermaszu była wystawa obrazów członkiń sekcji malarskiej prowadzonej przez pana Pawła Grykę. Prace naszych Pań budziły szczere zainteresowanie.

Podkreślamy, że nasze Panie dobrowolnie przygotowały wszystkie wspaniałe ciasta, a dochód z "kiermaszowej akcji" wykorzystamy "ku dobru ogólnemu naszych studentów".

Sierpniowy kiermasz domowych wypieków wspomogli sponsorzy, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, za zrozumienie i za okazaną naszemu Stowarzyszeniu sympatię.

Szczególne podziękowania przekazujemy Paniom, które kolejny raz poświęciły swój czas i dzielnie przez kilka godzin prowadziły handel oraz zachęcały do kupowania książek. Dzięki ich czarowi dochód był "imponujący".

Okazuje się więc, że mimo wakacji Mikołajski Uniwersytet III Wieku nie spoczywa na laurach ani nie wyjechał na Majorkę, tylko prężnie pracuje angażując swoich członków do różnych akcji, zachęcając do udziału w koncertach, spotkaniach i imprezach, by letni czas też miał wiele uroków i sprawiał, że każdy dzień jest radosny i pełen nieoczekiwanych doznań.

- K. D.

 

> ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ <

OGŁOSZENIE

9 sierpnia 2017

Zarząd MUTW informuje, że

od 1 sierpnia 2017 r.

zmieniła się cena korzystania z basenu w Hotelu Gołębiewskim

i wynosi ona 20 złotych 50 groszy za 2 godziny

14/07/2017

OGŁOSZENIE

Zarząd Stowarzyszenia MUTW ogłasza nabór na

zajęcia językowe dla początkujących:

- język rosyjski

- język angielski

- język niemiecki

 

Zgłoszenia do końca sierpnia pod nr telefonu:

606 154 056

883 983 410

DNI MIKOŁAJEK 2017

11 lipca 2017

Jak co roku Panie z Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku raczyły turystów i mieszkańców miasta swoimi przepysznymi wypiekami w centrum Miasta. Oczywiście specjały cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Oprócz ciast, Panie sprzedawały również książki.

Bardzo dziękujemy Paniom za ich wyśmienite wypieki oraz za pomoc w sprzedaży!

 

MAJÓWKA 2017

11 maja 2017

Wszystkim Paniom, które przygotowały rozkosze dla podniebienia swoimi przewspaniałymi wypiekami,

Zarząd MUTW składa serdeczne podziękowania.

Pierwszy maja zapisze się sukcesem w działalności naszego Uniwersytetu.

W ciągu czterech godzin uwaga tubylców i licznych turystów zwrócona była na stoisko Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku, na którym cieszyły oko wypieki domowe. Smakołykami tymi obdzielały spragnionych słodyczy panie: Basia Tytko, Krysia Centlewska i Irenka Dagiel. Należą się im wyrazy podzięki za sprawną obsługę klientów.

Podkreślamy, że uwagę publiczności przyciągnął występ zespołu "Uśmiech", któremu patronuje pan Leszek Engwert.

KLUB FILMOWY

W roku akademickim 2017-18 obejrzeliśmy wspólnie __ filmów na __ spotkaniach. Oto lista filmów, które razem obejrzeliśmy:

25 października 2017 - "Powidoki"

Następne spotkanie:

8 listopada 2017 - "Pokot"

W roku akademickim 2016-17 obejrzeliśmy wspólnie 10 filmów na 11 spotkaniach. Oto lista filmów, które razem obejrzeliśmy:

27 września 2016 - "Spectre"

12 października 2016 - "Planeta singli"

27 października 2016 - "Moje córki krowy"

16 listopada 2016 - "Słaba płeć?"

30 listopada 2016 - "Przeminęło z wiatrem" część 1

14 listopada 2016 - "Przeminęło z wiatrem" część 2

4 stycznia 2017 - "Stalowe magnolie"

18 stycznia, film pt. "Zabić drozda"

15 lutego 2017 - "Wyszłam za mąż, zaraz wracam"

15 marca 2017 - "Sposób na blondynkę"

 

Dziękujemy za uczestnictwo!

WIECZÓR AUTORSKI MARII CUDNIK

21 lutego 2017

Dnia 17 lutego 2017 roku odbył się wieczór autorski promujący tomik poezji naszej koleżanki Marii Cudnik pt. "Życia mała garść".

Pod poniższym odnośnikiem obejrzeć można relację fotograficzną z imprezy.

ODNOŚNIK

POWIATOWA KARTA SENIORA 60+

13 lutego 2017

Zarząd MUTW informuje,

że istnieje możliwość otrzymania bezpłatnie
Powiatowej Karty Seniora 60+.
Wniosek o wydanie karty należy złożyć
w Starostwie Powiatowym w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A,
od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 w pok. 26.
Zgłoszenie dokonać należy z dowodem osobistym.
Partnerami Programu Powiatowa Karta Seniora 60+ jest obecnie
29 podmiotów gospodarczych.

01/09/2016

UWAGA

Informujemy, że z zajęć ulgowych na basenie mogą korzystać wyłącznie członkowie Uniwersytetu III Wieku. Lista członków jest złożona w recepcji Hotelu. Prosimy członków MUTW o przestrzeganie ustalonych reguł. Należy się liczyć z prośbą o okazanie legitymacji członkowskiej MUTW.

 

 

Galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

ZAJĘCIA 2017-2018

 

WYCIECZKA W BIESZCZADY

 

UNIWERSYTECKIE "PRO PUBLICO BONO"

12 sierpnia 2017

Statut Stowarzyszenia "Mikołajski Uniwersytet III Wieku"

STATUT STOWARZYSZENIA

POSTANOWIENIA OGÓLNE

Stowarzyszenie "Mikołajski Uniwersytet III Wieku" zwany w dalszej części niniejszego statutu "Stowarzyszeniem" posiada osobowość prawną i działa w ramach obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej porządku prawnego.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Centrum Kultury "Kłobuk" przy ulicy Kolejowej 6.

 

Czytaj dalszy ciąg statutu

fbPixel