Reklama

Przed nami Dni Mikołajek, będzie się działo!

 

Miłośnicy dobrej zabawy powinni w pierwszy weekend lipca zjawić się w Mikołajkach. W letniej stolicy żeglarstwa odbędą się dni miasta. Podczas trzydniowej imprezy na scenie wystąpią m.in. zespoły: KOMBII i BLENDERS, odbędzie się Kabareton i Festiwal Rybny. Całość uświetnią regaty, występy artystyczne i... odsłonięcie nowej rzeźby "Króla Sielaw".

 

 

Dni Mikołajek to tradycyjna impreza, która rozpoczyna sezon letni w najpopularniejszym mazurskim kurorcie. Wydarzenie organizowane zawsze z wielkim rozmachem przyciąga swoją atrakcyjnością mieszkańców i turystów. W tym roku zabawa rozpocznie się w piątek, 1 lipca. Pierwszego dnia na scenie mikołajskiego amfiteatru zaprezentują się uczniowie z lokalnych szkół. Gościnnie wystąpią zespoły z miast partnerskich: Szczyrku i Vareny. Kulminacją piątkowego programu będzie kabareton grup: Z Konopi, Słuchajcie oraz Andrzeja Grabowskiego.

Sobota (2 lipca) upłynie pod znakiem żagli i najlepszej na Mazurach smażonej, wędzonej, gotowanej i grillowanej rybki. W nowej Ekomarinie przy Mazurskim Klubie Żeglarskim rozpoczną się Regaty o Puchar Króla Sielaw, a w centrum miasta odbędzie się IV Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”. Nie zabraknie degustacji ryb przygotowanych na różne sposoby. Będzie można podpatrzeć mistrzów kuchni podczas przygotowywania różnorodnych potraw rybnych, skosztować wielu rybnych przysmaków oraz wziąć udział w konkursach. Podczas festiwalu zostanie odsłonięta nowa rzeźba Króla Sielaw. Późnym wieczorem będzie można podziwiać paradę jednostek pływających, tradycyjny spektakl wodowania Króla Sielaw i efektowny pokaz sztucznych ogni. Całość zakończy koncert zespołu BLENDERS.

W niedzielę program Dni Mikołajek rozpocznie się od zawodów sportowych na wesoło na kompleksie boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012” w Mikołajkch. Wieczorem na scenie pojawią się zespoły: Sun Glassy i Logan Route (covery Queen). Druga grupa będzie supportem słynnego zespołu KOMBII, który na czele z Grzegorzem Skawińskim zagra w Mikołajkach.

- Zapraszam wszystkich serdecznie na Dni Mikołajek - mówi Piotr Jakubowski, burmistrz miasta. - Przygotowaliśmy moc atrakcji, każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Święto miasta zawsze pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia, tym razem będzie tak samo.

 

fbPixel