Reklama

Udane ferie w „Kłobuku”

Tradycyjne warsztaty muzyczne z gwiazdami oraz mnóstwo zajęć sportowych i rekreacyjnych czekało na wszystkich chętnych, którzy postanowili spędzić ferie zimowe w Centrum Kultury „Kłobuk”.

Od kilku lat w „Kłobuku” w okresie ferii zimowych odbywają się bezpłatne warsztaty muzyczne. Pod okiem znanych osobistości ze świata muzyki, młodzi mieszkańcy naszej gminy ćwiczą swój talent. Tym razem zajęcia prowadzili: Marta Podobas (wokal) Daniel Kapustka (bębny), Kacper Stolarczyk (gitara) i Maciej Magnuski (bas). Niezwykłym wydarzeniem było pojawienie się Kamila Mokrzyckiego i Ani Zaczek, dyrygentów chóru Sound’n’Grace. Zespół ten będzie tegoroczną gwiazdą Dni Mikołajek.

Warsztaty odbywały się będą się w pomieszczeniach Centrum Kultury „Kłobuk”. Ich zwieńczeniem był niesamowity koncert młodych wokalistów wspieranych przez gwiazdy muzyki prowadzące warsztaty.

Zajęcia muzyczne były tyko jedną z całej gamy atrakcji przygotowanych przez pracowników „Kłobuka”. Codziennie trwały zajęcia w kołach zainteresowań: pracowni muzycznej (nauka gry na instrumentach), plastycznej (m.in. malowanie na szkle oraz innymi technikami, prawa w glinie) , modelarskiej (prace techniczne w drewnie, nauka obsługi elektronarzędzi). Prowadzono też koło zainteresowań rekreacyjno - zabawowe, gdzie skupiano sie na aktywnościach czysto sportowych.

Ponadto czynna była pracownia ceramiczna, prowadzono warsztaty fotograficzne i zajęcia w pracowni Orange (gry i zabawy z użyciem komputerów i konsoli, kalambury, gry zespołowe i inne).

Również Biblioteka Publiczna w Mikołajkach oraz jej oddziały przygotowały swój program, na którym nie brakowało chętnych. Realizowano takie programy jak „Każde dziecko coś potrafi”, „Wesołe i bajkowe ferie zimowe”, „Cała Polska czyta dzieciom” oraz akcje profilaktyczne skupiające się na bezpieczeństwie najmłodszych, gdzie zaproszonymi gośćmi byli mikołajscy policjanci.

Zakończeniem ferii było wielkie ognisko z pieczeniem kiełbasek i rozdaniem nagród zorganizowane na placu przed Centrum Kultury „Kłobuk”.

 

fbPixel