Reklama

W Zełwągach zakończyliśmy BBL!

Krzysztof Sulewski wygrał Biegam Bo Lubię polską wieś. Wydarzenie sportowe trwało od czerwca i rozegrano aż pięć edycji.

 

Finał Biegam Bo Lubię w Gminie Mikołajki odbył się w Zełwagach w sobotę 27 sierpnia. I tutaj nie było niespodzianki – faworytem był Krzysztof Sulewski z Barczewa i to on pierwszy pojawił się na linii mety. Tuż za nim uplasował się Przemysław Menziński również z Barczewa i Marek Długosz z Mrągowa. W ostatnim biegu podsumowującym cykl sportowych zmagań pobiegło 60 zawodników w kategorii open. Podobna liczbę zanotowano w kategorii dziecięcej. Każdy ze sportowców otrzymał medal oraz atrakcyjne nagrody - w tym za pierwsze trzy miejsca wręczono specjalnie na ten cel ręcznie wykonane w pracowni Centrum Kultury "kłobuk" ceramiczne misy ze zdobieniami i symbolami BBL.

Biegam Bo Lubię Polką wieś zostało więc oficjalnie zakończone na plaży wiejskiej w Zełwągach. Przez całe wakacje biegacze rywalizowali w pięknych miejscowościach gminy Mikołajki – Woźnicach, Lubiewie, Faszczach i Starych Sadach. Każdemu etapowi towarzyszył festyn organizowany przez sołectwo. Tym razem również nie brakowało zaangażowania mieszkańców - mieszkańcy ugościli sportowców domowymi wypiekami i smakołykami z girlla.

 

Biegam Bo Lubię Polską Wieś w Gminie Mikołajki ma także walor edukacyjny. W Starych Sadach zorganizowano pokazy ratownicze z akcja na wodzie w wykonaniu Mazurskiego ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Faszczach i Zełwągach pojawili się na specjalnym stoisku policjanci z komendy powiatowej w Mrągowie.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury "Kłobuk" a koordynatorem biegów Jacek Kiśluk. Imprezę sfinansowano ze środków Gminy Mikołajki.

 

Wyniki dostępne są tutaj.

fbPixel