Reklama

Majówka w Mikołajkach

Majowy, długi weekend rozpocznie sezon letni w Mikołajkach. Po raz kolejny będziemy bawić się w centrum miasta razem z Radiem Zet i miastami partnerskimi: Łebą i Szczyrkiem.

 

„Morze, Góry i Mazury” - hasło przyświecające imprezie po raz kolejny propagowane będzie na antenie Radia Zet, a na placu Wolności w Mikołajkach będzie można wziąć udział w szeregu aktywności, z których na pierwszy plan wybijać będę się te związane z bezpiecznym wypoczynkiem na wodzie i lądzie.

Jak co roku do współorganizacji majówki w Mikołajkach zaproszono służby ratownicze, które na swoich stoiskach edukować będą w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Poznamy ich sprzęt a edukacja przybierze formę interaktywnej nauki np. przepisów drogowych. Jednym z nowych i niewątpliwie ciekawych elementów są symulatory: dachowania (samochód osobowy zamontowany na specjalnym stelażu symulujący wypadek drogowy – uświadomi jak ważne jest m.in. zapinanie pasów i co dzieje się z ciałem człowieka, który ulega takiemu zdarzeniu) czy „alkogogle” pokazujące, jak destrukcyjnie wpływa alkohol na zdolność kierowania pojazdami. Na stoiskach Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikołajek oraz ratowników wodnych z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, nuczymy się m.in. zasad pierwszej pomocy.

Na pl. Wolności widoczne rozstawione zostaną stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikołajek oraz ratowników wodnych z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy będą uczyć m.in. zasad pierwszej pomocy.

Po raz kolejny interaktywną, rekreacyjną zabawę szykuje Radio Zet. Chętni spróbują swoich sił podczas licznych konkursów sprawnościowych (Maszyny treningowe, Trikke czy skakanki elektroniczne). Ponadto szykowana jest strefa zabaw: sztafety, biegi, skoki, kalambury i quizy czy siatkówka na mokro. Warto zwrócić uwagę na wyzwanie szykowane przez radiowców – mieszkańcy i turyści przybywający w Mikołajkach będą rywalizować z osobami przebywającymi w tej samej chwili w strefie sportowej w Łebie i Szczyrku. Będzie bowiem bity rekord na ilość przejechanych kilometrów na rowerkach stacjonarnych.

Podobne wyzwanie szykuje się w strefie kulinarnej. To nowość jaka pojawi się na tegorocznej majówce. Gotowanie na żywo uzupełni rywalizacja na ilość ulepionych pierogów regionalnych. Każdy z nas będzie miał okazję pomóc Mikołajkom pobić w tej konkurencji partnerskie miasta. Oczywiście wszystkie ulepione pierogi – zaraz po zakończeniu akcji – będą rozdane smakoszom, którzy pojawią się na pl. Wolności.

1 maja (piątek), na zakończenie dnia, o godz. 19.00 wystąpi popularny zespół „36.6”. Muzycy występowali z takimi gwiazdami jak Leo Sayer, Gloria Gaynor, The Drifters, De Mono, Lady Pank, Dżem, Czerwone Gitary, Perfekt. Zespół ma na swoim koncie również występy w stacjach radiowych i telewizyjnych: Radio Dla Ciebie, Polsat, TVN.

 

2 maja (sobota) o godzinie 19.00 wystąpi zdobywający coraz większą popularność olsztyński zespół „Po Godzinach”.

fbPixel