Reklama

Mikołajki w Mikołajkach z rekordową frekwencją

Rodzinne święto w Mikołajkach cieszy się coraz większym powodzeniem. Na II Półmaraton do kategorii open zgłosiło się 427 zawodników, a w pozostałych kategoriach wystartowało prawie 200 sportowców. Przez stoiska gastronomiczne przewinęły się setki osób.

„Mikołajki w Mikołajkach” to jedna z imprez współorganizowanych przez lokalną społeczność. Frekwencja z roku na rok jest coraz większa.

- W ciągu godziny wydaliśmy ponad 600 porcji zupy i fasolki po bretońsku - mówi Marek Zawalich z Hotelu Mikołajki, który w tym roku włączył się w organizację imprezy.

Ogromny ruch był też na stanowisku Klubu Radnych Mikołajki, którzy przygotowali bigos według tradycyjnej i sobie tylko znanej receptury. Tutaj też można było spróbować grillowanych kiełbasek ufundowanych m.in. przez Hotel Zełwągi a pieczywo na tacki trafiło dzięki uprzejmości Spółdzielni Handlowo - Przemysłowej w Mikołajkach. Biegacze ogrzewali się gorącą herbatą ze stołówki Zespołu Oświatowego, a miłośnicy słodkości próbowali ciast przygotowanych przez nauczycieli i mieszkańców gminy.

- Chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy po raz kolejny przygotowali tak wspaniałą imprezę - mówi Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek.

Głównym punktem programu były występy uczniów mikołajskich szkół i przedszkoli oraz podopiecznych Centrum Kultury „Kłobuk”. Ogromną popularnością cieszyły się konkurencje sprawnościowe odbywające się na Orlikach.

Nieodłącznym elementem „Mikołajek w Mikołajkach” są biegi. Po raz drugi w tym roku zorganizowano półmaraton, do którego przystąpiła rekordowa liczba uczestników.

- Mamy zawodników nie tylko z Polski, ale także zagranicy - informuje Wojtek Brodowski, organizator tego punktu imprezy. - Chciałbym w tym miejscu podziękować Klubowi Biegacza z Mrągowa, który pomaga nam ogarnąć tak duże wydarzenie.

Najmłodszych mieszkańców gminy odwiedził także Mikołaj rozdając prawie tysiąc paczek ze słodkościami. Mieli oni także okazję przejechać się świąteczną bryczką, która kursowała co pół godziny. Każdy z odwiedzających Halę Sportową mógł nabyć świąteczne arcydzieła rękodzielnicze wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, podopiecznych Domu Środowiskowego „Arka”, dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz młodzież ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.

 

Głównymi organizatorami byli: Centrum Kultury „Kłobuk”, Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach, Hala Sportowa, UKS Atos Woźnice przy wsparciu Radnych Miasta, Zakładu Usług Komunalnych, członków MKS „Kłobuk”, nauczycieli i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Mikołajki. Wydarzenie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Galeria: http://matiasphoto.mazury.pl/

 

fbPixel